Motivační obrazy s citátem na Motivář.cz

Motivační obrazy s citátem na Motivář.cz 

E-shop motivář.cz nabízí designové motivační obrazy s citátem pro každou příležitost. Nabídka motivačních obrazů zahrnuje moudrost věků, motivační citáty starověkých i současných filozofů, knižní a filmové klasiky, lidové moudrosti i světa kolem nás.

Vnitřní motivace aneb k čemu slouží motivační obrazy

Každý z nás má v sobě vůli jít dál, překonávat všechny překážky a hranice, za kterými stojí to co chceme a o co usilujeme. Tato vůle je ona pověstná vnitřní motivace. Každý z nás má jinou úroveň vnitřní motivace a vůle dosahovat vždy dál.

Musíme přitom totiž překonávat mnohé překážky a to je pro naše mysli velmi nepohodlné, by přímo namáhavé. Zvednout se od televize či jiných pasivních zdrojů zábavy a udělat onen pověstný první krok za tím, čeho chceme v životě dosáhnout je nejnáročnější. Už totiž víme, že „Každá velká cesta začíná prvním malým krokem.“

Ale tím to všechno ovšem teprve začíná. Je potřeba dělat další, trénovat, vytrvat a vydržet. Zkoušet to dál a jít si za svými cíli i přes překážky. Zde nastupuje vnitřní motivace, která říká, že i když je to namáhavé a stojí to značné úsilí, stojí to za to a snaha přináší své ovoce.

A právě v takových situacích dokáží naši mysl příhodně podpořit motivační obrazy, které nesou vhodný motivační citát pro situaci, které právě řešíte. Ať už je to začátek velkého úkolu, udržení svého cíle na mysli, vytrvalost jít dál, uvědomění si dosažených výsledků či jiný vzkaz, který potřebujete udržet před očima. Motivační obrazy jsou tu od toho, abyste drželi svůj směr.

Co je to motivační obraz

Motivační obraz je zobrazení motivačního citátu, vzkazu, pohybu, obrazu, našeho cíle či jiného jevu či vzoru, který si naše mysl může spojit s určitým pohybem vpřed či posunem a to většinou ve snaze něčeho dosáhnout. Je to vlastně obrazové vyjádření snahy o překonání našich současných omezení.

Motivační obraz může být i připomínka toho co máme, co chceme a o co usilujeme. Je to připomínka faktu, že při odpovídajícímu úsilí můžeme dosáhnout všeho, co chceme.

Čím nám motivační obrazy pomáhají jít dál

Spojení motivačních slov, motivačního citátu či obrazu tak pomáhá naší mysli si uvědomit, že situace, které právě prožívá lze zvládnout a překonat. A tím nám dodávají vnitřní motivaci a impulz k tomu, abychom z naší situace na okamžik vystoupili o kousek výš a podívali se na ní z určitého nadhledu.

Už jen schopnost nepřestat pod tíhou situace je odrazem nadhledu, který nám říká, že za těžkostmi leží odměna, pro kterou stojí za to jít dál. A motivační obrazy či motivační citáty jsou právě tím impulzem, který nám v náročné chvíli umožní překonat obtížné období a uvědomit si, že stojí za to jít dál.

Jak vznikl projekt Motivář

Tento příběh se odvíjí od snahy jeho autora zaznamenávat si fungující, užitečné, poučné a jinak vhodné motivační citáty. Takto zaznamenané citáty pak používat v náročných chvílích, kdy se člověk tak říkajíc potřebuje rozhýbat z neaktivity.

Když už ale bylo motivačních lístečků na lednici trochu moc, bylo potřeba je viditelně umístit, aby dál plnily svou funkci.

V té chvíli se jako nejlepší nosič takových motivačních vzkazů ukázal právě obraz. A tak přišla na svět myšlenka na první motivační obrazy. Celý příběh vzniku e-shopu pro motivační obrazy si přečtěte zde.

I díky tomu již víme, že „Bohatství se rodí z myšlenky."

Příhodný první motivační obraz určil směřování projektu

První motivační obraz s citátem, se kterým jsme začali zní „Nejlepší způsob, jak se něčemu naučit, je činem.“ Projekt Motivář tak vznikl s příhodným citátem z knihy Alchymista (zde) od významného brazilského autora, jímž je Paolo Coelho. Z jeho děl pak v nabídce naleznete vícero citátů v kategorii (zde).

První motivační obraz s tímto citátem tak předznamenal dráhu celého projektu. Všichni se neustále potřebujeme učit novým věcem, ale pokud se jim chceme naučit, musíme je začít dělat. Tak vznikl v červnu roku 2022 projekt Motivář, tedy prvním činem dle tohoto poučení.

Od té chvíle už jsme ušli pořádný kus cesty a e-shop pro motivační obrazy tak nyní nabízí desítky významných motivačních citátů. A to už je znatelný výsledek. Pořádný kus cesty nás ale stále čeká.

Jsme si však vědomi toho, že „Vytrvalost přináší štěstí.“

Nové motivační obrazy aneb rozšiřující se nabídka variant a citátů

S rozšiřující se nabídkou přichází výzvy v podobě potřeby využít variability konceptu Motiváře ve prospěch zákazníků a rozšířit nabídku o nové varianty toho, co již máme dostupné. Tím bychom dokázali zájemcům nabídnou víc motivačních obrazů.

Tak přišli na svět motivační obrazy v barevných variantách. Používáme sice hlavně čtyři základní tiskařské barvy, které pozná každý grafik i každá tiskárna, ale jsme připraveni zájemcům nabídnout jakoukoli barvu, kterou si ke svému citátu zvolí.

Tím jsou naše motivační obrazy unikátní protože umožňují přizpůsobení téměř jakémukoli interiéru a jakémukoli prostředí. Všichni zájemci také mají k dispozici možnost napsat nám svůj motivační citát, který zapracujeme do našeho formátu, aby tak vznikl motivační obraz na přání (zde).

Svůj motivační obraz si tak vybere úplně každý.

Motivační kalendář s motivačními obrazy

Od minulého roku také do nabídky e-shopu přibyl Motivační kalendář – Motivář 2024. Kalendář je nová forma, kterou můžeme použít k předání poselství, jež nesou naše motivační obrazy.

Je to zároveň forma, která nám umožňuje tematicky spojit motivační obrazy s daným kalendářním měsícem a obdobím roku, pro uplatnění vhodného motivačního obrazu ve vhodném období, které je potřeba zvládnout, překonat či si jinak prožít.

Motivační obrazy nově ve variantách 4:3 a A4

Prozatím poslední významnou aktualizací projektu byl náš zájem rozšířit motivační obrazy do formátu 4:3 a A4. První vlaštovky těchto formátů jsme představili na začátku letošního roku. A jelikož se jedná o razantní rozšíření nabídky a významné vylepšení vzhledem zájemcům o motivační obrazy, probíhá tato změna průběžně. Ve své podstatě jsme tímto krokem ztrojnásobili nabídku produktů, byť při zachování prozatím stejného množství motivačních citátů.

Postupně tak zpracováváme nové formáty pro všechny stávající motivační obrazy. Věříme, že tato změna otevře dveře pro další množství zájemců, kterým budou nové formáty vyhovovat.

Dosahování cílů, ke kterým pomáhají motivační obrazy

Cílem je vnitřní motivace každého z nás k dosahování osobních cílů a naplňování vlastních snů. Občas není snadné žít svůj život, věnovat se naplno všemu, co potřebujeme k našemu žití, rozvoji a prosperitě.

Proto považujeme Motivační obrazy za vhodný nástroj k udržení a usměrnění naší pozornosti na to, čemu se chceme věnovat, co nám umožňuje růst a posouvat se v životě dál.

Velkých cílů mohou dosahovat i malí lidí, jen musí být schopní udržet soustředěnou pozornost a přes všechny překážky, které nám život do cesty klade pokračovat dál za svými sny.

 

Zkusme si proto postavit přímo před oči například:

 

„Když něco chceš, celý vesmír se spojí, abys mohl své přání uskutečnit.“

 

„Aby člověk přilákal štěstí, musí využít každou vhodnou příležitost.“

 

„Úspěchu dosáhne ten, kdo v úspěch věří.“

 

„V každý moment máš vše potřebné k dosažení svého cíle.“

 

Celou nabídku na motivační obrazy naleznete na www.motivář.cz

 

Zpět do obchodu